Pravda je v nás.

Autor: Katka Benková | 21.11.2012 o 19:35 | (upravené 21.11.2012 o 19:51) Karma článku: 5,43 | Prečítané:  506x

Kto chce nájsť, nájde. Internet je plný kurzov chanelingu, reiky, siatsu, atlatis healing systém, anjelského písma, ezoterických škôl, využití sily liečivých kameňov, dozviete sa o Plejáďanoch, naučíte sa kresliť mandaly ... Keď začnete hľadať nájdete toho také obrovské množstvo, že vám to vyrazí dych. Ja osobne som mala pocit, že som doteraz žila v inej dimenzii, kde sme o takýchto veciach nikdy nehovorili. Počula som maximálne o jasnovidkách a vešticiach. Neverila som im. Vždy som mala pocit, že nájsť takú, ktorá má skutočne dar „vidieť" znamená malý zázrak. Dnes vám ponúkajú jasnovidky služby s 50 % zľavou na internetovom portáli.

Ak ešte niekto pochybuje o tom, že doba sa zmenila, nech si zadá do vyhľadávača zopár kľúčových slov. Ponúknu sa mu tisíce stránok. Je to všetko iba podvod, alebo na tom niečo predsa len je? Nepochybne na tom niečo je, len treba veľmi, veľmi opatrne rozlíšiť zrno od pliev a v prípade, že máte záujem pracovať na sebe nájsť správneho učiteľa.

My ľudia príliš ľahko odovzdávame svoju osobnú silu, keď natrafíme na zvučné mená a tituly, ale je potrebné znova aktivovať našu osobnú silu.

Liečitelia sú doteraz pre veľa ľudí najmä šarlatánmi. Šamani sú exotické bytosti, ktoré tancujú okolo ohňa za zvukov bubna a hovoria "táraniny" o Matke Zemi a dôležitosti zachovania harmónie. Aký je dôvod, aby ľudia vyhľadávali alternatívne spôsoby liečenia? Čím všetkým prechádzajú a aké trápenia prežívajú? Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že choroba je to, čo ich privádza, často krát si neuvedomujú, že za ich chorobou stoja zablokované emócie, potlačené city, negatívne myslenie...

Stávame sa svedkom kultu používania liekov. Liečiteľstvo nie je jediná správna cesta. Prišiel však čas, keď je nevyhnutné na človeka pozerať ako na komplexnú bytosť, ktorej emočná stránka je jej neodškriepiteľná súčasť.

Zamyslite sa nad nasledujúcim: Emócie, postoj, spôsob presadzovania svojich názorov, reakcie na životné situácie zohrávajú významnú úlohu na zlepšení nebo zhoršení nášho zdravia. Môžeme nenávidieť svojho kolegu v práci, ale pravdepodobne pritom budeme mať žalúdočné problémy. Môžeme žiarliť na svojho partnera, ale pravdepodobne budeme mať problémy so srdcom, alebo žalúdkom.  Emócie ako nenávisť, zlosť, hnev, súťaživosť nás oberajú o množstvo energie a vytvárajú podmienky k chorobe. Dokonca aj prechladnutie znamená, že je potrebné uvedomenie si svojich predchádzajúcich pocitov a emócii, pretože každá choroba v sebe zahŕňa aspekt tela, mysle a duše. Je potrebné prehodnotiť svoje negatívne postoje.

Na trhu je veľa kníh, v ktorých liečitelia popisujú choroby ako príčiny stavu mysle a negatívnych emócii, počínajúc hnevom k sebe a k okoliu, cez nenávisť, neschopnosť odpustiť sebe ani blízkym a neschopnosť cítiť lásku k sebe samému. Dokážu otvorene pomenovať a presne popísať ako sa správať pri sebaliečení. Existuje čoraz väčšia skupina ľudí, ktorá cíti, že riešením je hľadanie príčiny, ktorá sa nachádza v nás.

Spomenula som si na citát prof. Jayasurija prezidenta svetovej organizácie alternatívnej medicíny, ktorý povedal "Dnešný lekár nastaval medzi seba a pacienta toľko aparátov, že cez ne na toho chudáka nevidí!"

Čo teda robiť? Vyhľadať liečiteľa, či šamana? Dôverovať iba lekárom, prístrojom, dôkazom a odmietnuť alternatívny prístup ako pavedu?

Sme zavalení informáciami  a postojmi, ktoré si niekedy priamo odporujú. Dobré a zlé. Biele a čierne. Počúvajme srdcom a všetky správy a informácie filtrujme a berme z nich len to, čo s nami rezonuje, pretože táto forma počúvania nás spája s našou vlastnou silou. Pravda je v našom vnútri.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?