Koniec sveta? Určite nie.

Autor: Katka Benková | 15.11.2012 o 22:02 | (upravené 15.11.2012 o 22:29) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1380x

Máte toho plnú hlavu. Všade na vás útočia katastrofické filmy, čítate o nebezpečnom galaktickom zoradení planét, v práci sa rozprávate o ľuďoch s predtuchami konca. Máte aj vy pocit, že sa premnožili strašidelné veštice v televízii a v novinách častejšie píšu o hrôzostrašných udalostiach a konci sveta? Internet je plný kolujúcich e-mailov s presnými radami, ako utiecť do lesa a schovať sa tam do jari.

Apokalypsa.

Prepólovanie zemegule.

Proroctvá.

Mayský kalendár.

Koniec sveta.

Snažím sa nepozerať televíziu, ale občas neodolám a ak pozerám niečo dušu drásajúce a je pritom úplne jedno, či sú to televízne správy, uplakaná telenovela alebo akčný trhák, ešte dlho potom neviem odtrhnúť myseľ od obrazov, ktoré som videla. Ak je to pred spaním, stáva sa mi, že za zatvorenými viečkami mi ešte hodnú chvíľu prebiehajú práve videné scény a ja ich prežívam nanovo. Čo sa to vlastne deje, čo si to vlastne vytváram? Čomu to vlastne verím? Že to, čo vidím, je pravda. Že je to realita. Ja sa pohľadom na tieto „reality" dobrovoľne zúčastňujem na mojom programovaní. Koľko času dokážem stráviť pred blikajúcou obrazovkou? Alebo pri internete? Čas akoby plynul inak, ale vždy je to môj výber, dobrovoľne sa tak nainfikujem strachom, obavami, smútkom, úzkosťou, pocitom viny a zodpovednosti za iných.

Keď sa rozprávam so známymi tvrdia, že nemôžu ignorovať dianie vo svete a zaujíma ich čo sa v ich okolí deje. Potrebujú byť informovaní. A tak sledujú noviny, internet, pozerajú správy. Ako to mení ich život? Koľko násilia dokážu absorbovať? Ja verím tomu, že aj keď správy nesledujem, všetky informácie, ktoré sa ku mne majú dostať tak sa dostanú.

Niečo sa však mení : čoraz častejšie stretávam mladých ľudí, ktorí sú iní. Ich srdcia sú otvorené a myseľ hľadá odpovede a tak sa začínajú zaoberať ezoterikou, liečivými kameňmi, pomocou iným, intenzívne hľadajú svojho učiteľa.

Pred dvadsiatimi rokmi by vás za reči o čakrách, aure, jasnovidectve, blokádach, svetelných bytostiach síce neupálili, ale asi by sa vám radšej vyhli. Dnes väčšina spoločnosti akceptuje existenciu aury ako fakt. Dá sa totiž zmerať. Veríme prístrojom. Vede a dôkazom.

Stretávam sa s ľuďmi, ktorí sú absolútne racionálny, ale intuitívne vedia, že s týmto svetom nie je niečo v poriadku, konštatujú však, že z tejto situácie niet úniku. Cítia, že sme sa odklonili od prírody, od dôležitých životných hodnôt ako spoločnosť aj ako jednotlivci. Hovoria si, že musí prísť nejaká veľká katastrofa, alebo vojna, aby sa niečo mohlo zmeniť.

Prezentovanie roku 2012 ako niečoho odstrašujúceho prinieslo mnohým ľuďom najmä finančný prospech. Strach je najobľúbenejší nástroj na manipuláciu. Že sa ľudia radi boja? Tomu ja neverím. Ja chcem byť šťastná, mať hojnosť a zdravie. O tom, že by ma tešilo mať strach nemôže byť ani reči.

Áno, nepochybne nás čaká obdobie plné zmien, ale načo sa sužovať obavami a nechávať sa spútavať strachom? Tak zachovajme pokoj a tešme sa. 21.12.2012 bude pre niekoho úplne obyčajný deň, takým ako ten predchádzajúci, alebo bude ten nasledujúci. Môže sa však stať dňom zázrakov a zmien. Ak dnes nájdete odvahu zmeniť svoj život k lepšiemu, zajtrajšok bude taký - lepší a radostnejší! A takým bude aj 21. december.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?